РІВНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ

Головна / Новини / РІВНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ

Ганна Левчук, Директор Благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА» взяла участь у роботі круглого столу «Проблеми професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими потребами», що відбувся 28 березня у стінах Верховної Ради

Ініціатором заходу виступив Денис Силантьєв, заслужений майстер спорту, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Участь в обговоренні гострих питань повноцінної соціалізації та працевлаштування людей з інвалідністю взяли представники громадськості, науковці, експерти, а також органів державної влади, зокрема Юрій Мірошніченко – представник Президента України.

В рамках круглого столу розглянули питання щодо реформування освітнього законодавства, питання фінансової підтримки профорієнтаційних проектів. Вперше учасники заходу актуалізували питання інклюзивного дозвілля – концепції, покликаної створити належні умови для пересування містом і проведення вільного часу людей з фізичними вадами.

Народний депутат Юрій Мірошніченко запевнив, що державні інституції в рамках свого профілю намагаються максимально вирішити заявлені проблеми. Однак не бачать повної картини сьогодення, адже вони обмежені рамками свого профілю. А проблема є комплексною і потребує спільної роботи на різних рівнях. Тому і виникла необхідність проведення круглого столу, щоб разом визначити напрямок вирішення цієї проблеми.

Учасники дискусії одностайно визнали важливість формування нової філософії відносин між державою, бізнесом та суспільством стосовно якомога більшої інтеграції людей з інвалідністю в суспільство. Адже корінь проблеми освіти та працевлаштування інвалідів криється у визнанні їх непрацездатними, хоча статистика говорить протилежне. Саме тому більшість людей з обмеженими можливостями залишаються на узбіччі соціального життя. В цьому контексті учасники підтримали ідею внесення змін до трудового й освітнього законодавства, які мають створити набагато більш умови працевлаштування для людей з особливими потребами та надання відповідної матеріальної бази працедавцям.

«Спорт, освіта та профорієнтація є одними з ключових інструментів інтеграції людей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями до українського суспільства. Тому вкрай важливо розвивати ці напрямки діяльності. Наш Благодійний фонд реалізує ряд ініціатив, зокрема, в межах проектів «Щасливе дитинство» і «Освіта – дітям» ми проводимо профорієнтаційні заходи, зокрема, залучаємо дітей з особливими потребами до екскурсій у місто професій «KidsWill», а також співпрацюємо із спецкласами київської загальноосвітньої школи №281, – розповіла Ганна Левчук, директор Благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА». –  Сьогоднішній захід об’єднав представників різних організацій, однак наша мета одна – створити гідні умови життя для наших дітей. Спільними зусиллями ми можемо вирішити ряд визначених проблем, побороти дискримінацію осіб з обмеженими можливостями у суспільстві, та втілювати в життя проекти, що допомагатимуть їм реалізовувати свій потенціал».

В нашій державі існує багато органів, до компетенції яких належить вирішення цієї проблеми. Однак розбіжності в законодавстві, неоднозначне ставлення суспільства до цієї категорії громадян заважають повноцінній інтеграції людей з обмеженими можливостями до професійного середовища. Ця проблема є комплексною, і потребує змін у багатьох сферах. Але найголовніше – змінити ставлення до цих людей у суспільстві.

Сьогодні, в умовах глибинної соціальної та економічної кризи, ці люди залишилися на узбіччі, практично без підтримки держави. Людині з обмеженими можливостями вкрай важко за цих умов соціалізуватися,  стати повноцінним членом суспільства: отримати освіту та в міру своїх можливостей знайти своє місце, бути корисним для громадськості.

Рівень цивілізованості суспільства визначається саме його ставленням до незахищених верств населення. Отже ми маємо виховувати в українському суспільстві до людей з інвалідністю гуманне та толерантне ставлення, забезпечити їм всіляку підтримку, як матеріальну, так і психологічну. Лише тоді Україна зможе нарешті відповідати своєму визначенню у Конституції та стати дійсно соціальною та правовою державою.

Залишити коментар