Ганна Левчук: «Наше завдання – здорова і щаслива нація»

Головна / Новини / Ганна Левчук: «Наше завдання – здорова і щаслива нація»

Якими є виклики євроінтеграції України, що потрібно зробити, аби нашу державу поважали на міжнародній арені і яку роль у цьому можуть відіграти соціально активні громадяни та громадські організації – ці та інші питання були предметом розгляду міжнародної міждисциплінарної конференції «Європейська та євроатлантична інтеграція України: правова, економічна, соціальна, екологічна та політична складова» організованої Інститутом міжнародної академічної співпраці (ІМАНС). Захід відбувався 23-27 жовтня у Ніцці (Франція).  Конференція є другим етапом проекту  «Ukrainians support chain», що покликаний об’єднати соціально активних українців з метою створення єдиної комунікативної платформи взаємопідтримки важливих бізнесових та соціальних ініціатив, що сприятимуть формуванню позитивного  іміджу України.

Серед спікерів конференції була директор Благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА» Ганна Левчук. Її виступ був присвячений темі впливу інститутів громадянського суспільства на виховання і соціалізацію дітей та молоді в Україні на основі європейських цінностей.

Фонд-Ницца-3

Ганна Левчук наголосила на важливій ролі тих громадських організацій, які допомагають дітям, що опинилися в дитячих будинках, інтернатах та не мають можливості виховуватися у повноцінних сім’ях. Особливо потрібними є дитячі й молодіжні організації, які можуть позитивно впливати на формування особистості, спосіб життя, світогляд.

«Тут насамперед потрібно прищеплювати дітям ті цінності, які допоможуть їм рости здоровими і зробити правильний вибір у майбутньому, зрозуміти, що таке справжні європейські і загальнолюдські цінності», – спікер.

Фонд-Ницца-1

У такому напрямку і працює БФ «РОЗУМНА СИЛА», проекти якого спрямовані на розвиток освіти і спорту серед дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин.

«Наймасштабніший наш проект «Спорт – дітям» у рамках якого ми підтримуємо проведення спортивних чемпіонатів і турнірів, допомагаємо вихованцям дитячих закладів брати участь у змаганнях, організовуємо дружні спортивні зустрічі. Ці заходи проходять у різних куточках України. На Західну Україну ми веземо дітей зі Сходу, на Східну – із Заходу. Таким чином, ми допомагаємо їм налагодити комунікацію, сприяємо усвідомленню того, що і Схід, і Захід – це одна Україна, це такі самі діти, у них однакові погляди, однакові захоплення, і не потрібно їх ділити на «своїх» та «чужих». Наші спортивні заходи дають вагомі результати. Діти дружать між собою, спілкуються в подальшому, перестають сприймати представників інших областей як «ворогів», – розповіла Ганна Левчук.

Такі проекти – дуже важливий крок до взаєморозуміння серед дітей з різних регіонів. І це особливо актуально в Україні зараз, коли триває гібридна війна і діти постійно потрапляють під вплив різної інформації та пропаганди.

Фонд-Ницца-2

«Я переконана, що у жодному разі дітей не слід втягувати в політику, як це часто можна спостерігати. Усі зусилля і громадських організацій, і окремих діячів, які справді хочуть бачити Україну європейською державою, треба спрямувати на те, щоб українські діти росли здоровими, освіченими, гармонійними особистостями. А для цього слід приділяти увагу розвиткові спорту, впроваджувати нові освітні проекти, проводити заходи для інтелектуального розвитку. Наше головне завдання – здорова і щаслива нація», – підсумувала Ганна Левчук.

Залишити коментар