Особливим дітям потрібні повага й розуміння

Головна / Новини / Особливим дітям потрібні повага й розуміння

Solnce_v2
Їм не потрібна матеріальна підтримка чи інша допомога. Потрібно одне: щоб суспільство ставилося до них хоча б із терпінням. Це кажуть матері тих малюків, які народилися із синдромом Дауна. Сьогодні, 21 березня, відзначається Всесвітній день цих особливих людей.
Щороку в світі народжується від 3 до 5 тисяч «сонячних» дітей, в Україні – понад 400. Як і у всіх родин, де є «особливі» малюки, проблем вистачає. На нездоланну перешкоду перетворюється відвідування дитячого садка та школи, гуртків, культурних та громадських закладів. На жаль, зазвичай люди із синдромом Дауна приречені на ізоляцію. Хоча, наприклад, у Великобританії 80% таких дітей навчаються у звичайних школах.
Директор Благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА» Ганна Левчук зазначає: в Україні батьки змушені щодня докладати титанічних зусиль для того, щоб забезпечити своїм дітям гідне життя. Вони кажуть: великою проблемою є необізнаність і упередженість з боку суспільства. На жаль, на рівні держави з такими проявами не тільки не борються, а й певним чином заохочують до них. Ось приклад: у сюжеті телеканалу «1+1» журналісти демонструють робочі зошити й підручники для школярів, затверджені новою навчальною програмою 2018 року. У них синдром Дауна названо хворобою і написано, що вона спадкова! Ці посібники ухвалило Міносвіти. Тепер же в Міністерстві кажуть, що надсилають педагогам «рекомендації» коригувати зміст підручників на уроках!
«Звісно, що родини, у яких ростуть такі діти, просто шокує ця інформація. Зараз можна поставити багато запитань про те, чому в нас за такі важливі напрямки, як освіта, відповідають настільки непрофесійні люди. Може, тому, що на першому місці для представників влади якраз не професіоналізм, а власні інтереси? – каже Ганна Левчук. – Але сьогодні річ про інше. Про те, що нам усім треба бути трішки терплячішими, мати трішки більше поваги і проявляти трішки більше розуміння до тих, хто поруч. До «особливих».

Залишити коментар