Люди з аутизмом – не хворі, а особливі

Головна / Новини / Люди з аутизмом – не хворі, а особливі

Сьогодні, 2 квітня, – День поширення знань про аутизм. За офіційними даними, в Україні таких понад 7,5 тисяч. Але фахівці кажуть, що насправді ця цифра вдесятеро більша. Часто батьки не хочуть звертатися до психіатрів, навіть якщо помічають у своїх дітей якісь особливості. У той же час, існує ще й проблема діагностики аутичних розладів. Щоб зрозуміти діагноз, сім’ї змушені шукати спеціалістів у Києві або інших великих містах.юди з аутизмом – не хворі, вони просто інші. Їм складно адаптуватися в соціумі, але зробити це можливо, якщо застосовувати правильні методики виховання, лікування і відновлення. До речі, серед людей із такою особливістю, багато творчо обдарованих і талановитих. Наприклад, актор і режисер Вуді Ален, художник Леонардо да Вінчі, засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс.
«На державному рівні в Україні запроваджується інклюзивна освіта, але наскільки грамотно це відбувається? Можна хоч у кожній школі відкрити сенсорну кімнату, та чи допоможе це дітям, якщо немає фахівців? Дитину з аутизмом у кращому разі посадять десь в куточку «щоб нікому не заважала». Система освіти має керуватися, насамперед, інтересами особистості, а не інтересами системи», – каже директор Благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА» Ганна Левчук.
Люди з аутизмом – поряд. Вони – частина нашого суспільства. Суспільства, в якому дуже непросто жити тим, хто «не такий як усі». Будьмо уважнішими, терплячішими і милосерднішими!

Залишити коментар